Haber

AK Parti Milletvekili Dalkılıç, Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’nde

AK Parti Milletvekili Dalkılıç, Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’nde

Dalkılıç “Balıkçı Kenan Türkiye sevdalısıdır”

İSTANBUL – Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın, Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni ziyaret etti. Dalkılıç, müzenin kurucusu Balıkçı Kenan Balcı’ya müzeyi Türkiye’ye kazandırdığı için teşekkür etti. Dalkılıç, “Balıkçı Kenan Türkiye sevdalısıdır” sözlerini kullandı.

Her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan Türk Deniz Canlıları Müzesi’ne Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın konuk oldu. Müzedeki balıkçıları inceleyen Dalkılıç, Balıkçı Kenan Balcı’dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

Türk Deniz Canlıları Müzesi’ndeki mumya balıkları da inceleyen Dalkılıç, “Kenan Bey’in esnaflıktan çok kültürel ve sosyal bir faaliyeti var. Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni yaptırdı. Çok para harcadı. bir çok yatırım yaptı.Kurulduğu günden beri ücretsiz hizmet veriyor.Öğrencilerimize gençlerimize sunumlar yapıyor.Onlara balık ve deniz hakkında bilgiler veriyor.Büyük ve deniz hakkında çok güzel bir müze kazandırmış. denizlerde yaşayan küçük balıklar. Kenan bey gerçekten vatanseverdir. Türkiye sevdalıdır.”

Beylikdüzü’nde olup da Balıkçı Kenan’da balık yemeyen yoktur diyen Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın, “Kenan abi bizim duayenimiz. O herkese uygun şartlarda balık yediriyor. İnşallah Kenan yapacağız. Abi burada daha büyük bir marka, biz bu müzeyi geliştirmek istiyoruz, her yerde tanıtmak istiyoruz” dedi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’nin kurucusu Balıkçı Kenan Balcı, “Böyle bir müzeyi ülkemize kazandırdığımız için mutluyuz. Gurur duyuyoruz. Bir yıl sonra bu müzeyi görüp dokunabilecek. Elimizden geldiğince müzemizi geliştireceğiz” dedi.

sultanbeyli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu